Anasayfa Hakkımızda Haberler İletişim

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır


Günümüzde yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar artık internet ortamında kolayca satışı yapılabildiği gibi, kredi kartı ile taksitle sadece birkaç dakikada uçak bileti alabilirsiniz. Günümüzde bir sürü online uçak bileti satışı yapan internet sitesi olmakla birlikte güvenli bir şekilde satış yapan siteler çok azdır.

İnternetten kolayca uçak bileti satın almak isteyen kullanıcıların en fazla dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi de 3D güvenlikli olarak satış yapıyor olmasıdır. Bugünkü yazımızda sizlere yurtiçi uçak bileti satışı yapan bir internet sitesi hakkında bilgi vermek istiyoruz.


Tüm uçak firmalarının yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerini anlık olarak karşılaştırmamızı sağlayan, bütçemize ve seyahat planımıza en uygun seyahatleri birkaç saniye içerisinde kolayca yapmamızı sağlayan bir internet sitesi olan www.ucakbiletiall.net ile ilgili olarak birkaç pratik bilgi vermek istedik.

Tüm yurtiçi seyahatlerinde hiç kuşkusuz en konforlu seyahat aracı olarak uçak ile yolculuk gösterilebilir. Ancak uçak bileti fiyatları dönem dönem havayolu şirketlerine göre, gelen uçak bileti talebine göre farklılıklar göstermektedir.

Ucuz uçak bileti satın almanın incelikleri şunlardır ;

1 Seyahat Tarihleriniz Değişken Mi?

Uçak bileti fiyatları özel günler ve bayram tarihlerinde talep çok fazla olmasından dolayı diğer günlere oranla daha yüksektir. Haftalar öncesinden, hatta aylar öncesinden gidilecek yerler belli olduğundan dolayı promosyonlu uçak biletleri çok çabuk tükenmektedir.

Bu nedenle ucuz uçak bileti satın almak isteyen yolcular, seyahat tarihlerini esnek tutarak daha ucuz uçak bileti satın alabilirler.

2. Erkenden Uçak Bileti Almak Her zaman Ucuz mudur ?

Turizm sektöründe olduğu gibi uçak bileti sektöründe de erken rezervasyonlarda %50’ye varan indirimler olmaktadır. Yurtiçi uçak bileti satışları, uçuş tarihinden ortalama 9 ay öncesinden satışa çıkmaktadır. Satışa ilk çıkan uçak bileti klasman olarak en alt klasman olan promosyon biletleri , diğer biletlere oranla Yüzde 30- %50 daha ucuz olmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da ucuz uçak bileti satın almak isteyen yolcuların; promosyonlu bilet alırken o biletlerin değişiklik ve iptali durumunda havayoluna göre değişen %80 civarında kesinti olmasıdır.

Pegasus promosyonlu uçak bileti satın alındığında, herhangi bir aksilik durumunda değişiklik ve iptal durumunda %75’e varan cezai işlemler yapılabilmektedir.

Türk hava yolları ve Anadolujet havayolları’nda promosyonlu uçak biletlerinde durum daha farklıdır. Promosyonlu uçak biletlerinde Türk Hava Yolları ve anadolu jet havayolları hiçbir şekilde değişiklik ve iptal yapmamaktadır.

Sunexpress havayolları’nda da promosyonlu uçak biletleri, Türk hava yolları‘nda olduğu gibi kesinlikle iptal ve değişikliğe izin vermemektedir.

 Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır Haberini Oku, Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »


online otobüs uçak biletleriEn Çok Arananlar
1. İstanbul - Samsun2. Adana - Adıyaman3. İstanbul - Ankara4. Gaziantep - Ankara5. Ankara - Bursa6. Ankara - Antalya7. İstanbul - Kastamonu8. İstanbul - Balıkesir9. İstanbul, Türkiye - Ankara, Türkiye10. İstanbul - Çanakkale11. Şirinyer İstasyonu, Buca, İzmir, Türkiye - Buca Koop Eczanesi, İzmir, Türkiye12. Kocaeli - İstanbul13. Antalya - Bursa14. Sakarya - İstanbul15. Ankara - Kayseri16. İstanbul - Rize17. Ağrı - Ankara18. Bursa - Balıkesir19. Isparta - Siirt20. Hatay - Adana21. Hatay - Eskişehir22. Adana - Ankara23. Adana - Amasya24. Bozyazı Öğretmenevi Aso, Mersin, Türkiye - Karabük Üniversitesi, Karabük, Türkiye
1. Giresun - Edirne2. Samsun - Bartın3. Isparta - Aksaray4. İstanbul - Zonguldak5. Muğla - Tokat6. Bitlis - Ağrı7. Kayseri - Eskişehir8. Erzincan - Konya9. Nevşehir - Eskişehir10. Çankırı - İzmir

1. Ferit Melen Airport - Merzifon2. Corlu - Merkez3. Imsik Airport - Eskisehir4. Sanliurfa - Adana-Incirlik Airbase5. Eskisehir - Ağri6. Cigli Military Arpt - Kastamonu7. Mardin - Carsamba8. Anadolu University - Eskisehir9. Sinop Airport - Milas10. Trabzon - Edremit/korfez